فهیمه اسماعیلى پس از ۱۲ سال حبس آزاد شد

سحبانیوز _ فهیمه اسماعیلى فعال سیاسى عرب پس از تحمل ۱۲ سال حبس ابتدای هفته جارى از زندان یاسوج آزاد شد. همسر این زندانی سیاسی که همزمان با او دستگیر شده بود به اتهام محاربه در سال ۸۵ اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،  فهیمه اسماعیلى (بدوى) فعال سیاسى بعد از اتمام محکومیتش در اوایل هفته جارى از زندان یاسوج آزاد شد.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “خانم بدوى در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز بشدت شکنجه شده بود و حتى در زندان یاسوج نیز بارها توسط ماموران زندان این شهر، مورد ضرب و شتم قرار گرفته وبه بیمارستان انتقال داده شده بود”.

فهیمه اسماعیلی ( بدوی)، معلم دوره ابتدایی، در «تاریخ ۷ آذر ١٣٨۴» در حالی که ٨ ماهه باردار بود، به همراه همسرش “علی مطیری نژاد”، فعال سیاسی عرب اهوازی بازداشت شد.

یک ماه بعد، دختر آنها، «سلمی» در بازداشتگاه وزارت اطلاعات در اهواز به دنیا می‌آید. این زن زندانی عرب بعدا از سوی دادگاه انقلاب اهواز به «١۵ سال حبس» محکوم شد و همسرش نیز به اتهام “محاربه” به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام همسرش علی مطیری نژاد به همراه ده فعال سیاسى عرب دیگر در «٢٨ آذر ١٣٨۵» اجرا شد و فهیمه اسماعیلى نیز به زندان مرکزی یاسوج براى تحمل ۱۵ سال زندان، تبعید شد.