مذاکرەای در میان نیست !!!بزودی تحریمھای بیشتری علیە جمھوری اسلامی اعمال میشود!

مذاکرەای در میان نیست، بزودی تحریمھای بیشتری علیە جمھوری اسلامی اعمال میشود! پومپئو: فشارهای تجاری و دیپلماتیک بر ایران در هفته‌های آینده افزایش خواهد یافت

به گزارش سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران ، مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۱۸ دی در آغاز سفرش به کشورهای خاورمیانه گفت دولت دونالد ترامپ در هفته‌های آینده و با هدف «اعمال فشار جدی بر ایران» اقدامات تجاری و دیپلماتیک خود را افزایش خواهد داد.

آقای پومپئو در این سفر منطقه‌ای برای هماهنگ کردن کارزار علیه ایران با مقامات اردن، مصر و تعدادی از کشورهای حاشیه خلیج فارس دیدار خواهد کرد.

سفر مایک پومپئو همزمان با موضع‌گیری‌های متناقض دونالد ترامپ و مقامات ارشد دولت آمریکا در مورد خروج نظامیان آن کشور از سوریه انجام می‌شود.

او زمان‌بندی مشخصی برای اجرای این تصمیم اعلام نکرد و در نتیجه متحدان واشینگتن در منطقه با سردرگمی می‌کوشند بر چگونگی و شروط خروج نیروهای آمریکایی تاثیر بگذارند.

مایک پومپئو روز سه‌شنبه گفت طرح خروج نظامیان آمریکا از سوریه کارزار واشینگتن علیه حکومت ایران را پیچیده نخواهد کرد. او افزود متحدان واشینگتن از جمله دولت اردن با «خطر بزرگ» ایران برای منطقه موافقند.

او در یک کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه اردن گفت: «تصمیم رئیس‌جمهوری برای خروج نظامیان آمریکا از سوریه بر توانایی‌های ما در قبال ایران تاثیری نخواهد داشت. در روزها و هفته‌های آینده اقدامات تجاری و دیپلماتیک ما برای اعمال فشار جدی و دستیابی به شرایطی که در ماه مه برای ایران تعیین کردیم افزایش خواهد یافت».