یک شهروند بهایی در یزد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران،معین محمدی شهروند بهایی درگیروز چهارشنبه ۱۹ دیماه ۹۷ در مسیر رفتن به محل کارخود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نا معلومی منتقل شد.
یکی از نزدیکان معین محمدی به سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران ،گفته: “صبح امروز معین محمدی شهروند بهایی در زمان خروج از منزل توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد. خانواده او زمانی که متوجه شدند وی به محل کارش نرسیده است پیگیر موضوع شده و پس از چند ساعت متوجه بازداشت وی شدند”.
وی همچنین افزود: “اخیرا نیروهای امنیتی به منزل وی رفته و علاوه بر تفتیش منزل ایشان منزل پدر آقای محمدی را نیز تفتیش کردند؛ در صورتی که حکم بازرسی منزل مربوط به منزل خود معین محمدی بوده است. مامورین پس از تفتیش کامل منازل موبایل‌ها، لپ‌تاپ‌ها و تعدادی از کتب و وسایل شخصی را نیر با خود برده بودند.

معین محمدی پیشتر و در بهار سال نود پنج به دلیل بهایی بودن با ممانعت از ادامه تحصیل و محرومیت از حق تحصیل در دانشگاه روبرو شده بود.
بیش از سیصد هزار نفر شهروند بهایی در ایران نتنها از حقوق و آزادی های مذهبی در مورد اعتقادات خود برخوردار نیستند بلکه بطور سازمان یافته مورد سرکوب و فشار حکومتی و تبعیضات گسترده می‌باشند.

✍️ دیدگاه شما 🙏