سفر به سوئد با دعوتنامه از طرف اقوام و آشنایان

سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران – یکی از قوانین اساسی و اصلی، ارائه ی تمامی مدارک به صورت اورجینال (اصل) و همچنین ترجمه شده به سوئدی و یا انگلیسی می باشد.

شما تنها برای سفر هایی که مقصد اصلی آن کشور سوئد می باشد، میتوانید تقاضای ویزا بفرمایید.

سفارت سوئد در بعضی موارد، میتواند خواهان مدارک دیگری بجز اسناد عنوان شده در این مقاله باشد

مدارک و اسناد مورد نیاز برای سفر به سوئد با دعوتنامه:

اسناد و مدارک اولیه ایی که برای تمامی متقاضیان ویزا صدق می کند.ادامه مطلب در ”مدارک لازم”

شناسنامه، ارائه اصل و یک نسخه کپی و همچنین ترجمه آن به انگلیسی یا سوئدی. اگر شخص دعوت کننده یکی از بستگان درجه یک شما است، مانند خواهر و برادر، ارائه شناسنامه ی پدر و مارتان نیز الزامیست

ارائه ی اصل ریز حساب بانکی شش ماه اخیر که موارد زیر را شامل شود:

* به انگلیسی و یا ترجمه ی به انگلیسی

* حداکثر ۲ هفته قبل از مصاحبه گرفته شده باشد

* مهر و امضا شده به وسیله ی بانک و نوشته شده روی کاغذ A4

* توجه داشته باشید، ارائه ی ریز حساب بانکی الزامیست حتی اگر شخص دعوت کننده قصد پرداخت هزینه های اقامت شما را داشته باشد

اگر شما از از طریق اینترنت اقدام نکرده اید باید مدارک نام برده شده در فرم تقاضانامه ۲۳۸۰۱۱ (Familjuppgifter) را نیز همراه با مهر و امضاء تحویل دهید.* ارائه ی اصل تمام مدارک الزامیست.

همچنین وابسته به موقعیت شغلی شما، ارائه ی اسناد و مدارک زیر الزامیست:

* افرادی که حداقل ۶ ماه به صورت قانونی شاغل بوده اند:

اصل گواهی معتبر یا کپی تایید شده آخرین فیش پرداختی به سازمان تامین اجتماعی ایران را که نام شخص متقاضی به عنوان بیمه شده در آن ذکر شده را به همراه بیاورند. یک کپی از این مدارک باید به سفارت ارائه گردد. تاریخ صدور آن نباید بیشتر از دو ماه باشد.

* متقاضی باید اصل دفترچه بیمه خود و کپی صفحه اول آن که اطلاعات شخص و اطلاعات اعتبار دفترچه در آن ذکر شده را به سفارت ارائه دهد.

* متقاضی باید علاوه بر شماره بیمه نامه تامین اجتماعی، اصل گواهی اشتغال به کار از کارفرمای خود را به همراه داشته باشد. در صورتی که این گواهی به زبان انگیسی و یا سوئدی نباشد می بایست ترجمه رسمی آن ارائه گردد. این گواهی باید مدت زمان استخدام و حقوق ماهیانه شخص متقاضی را ذکر نماید. همچنین نام شخص امضا کننده و شماره های تماس و یا پست الکترونیکی و یا آدرس پستی و شماره ثبت شرکت در آن مشخص شده باشد. از تاریخ صدور این گواهینامه نباید بیش از یک ماه گذشته باشد.

* چنانچه متقاضی ادعا نماید که دارای بیمه خویش فرما است و یا خود صاحبکار است، اصل گواهی مشابه ازسازمان تامین اجتماعی در رابطه با نوع پرداخت بیمه شخص متقاضی می باید به سفارت ارائه گردد. یک سری کپی از تمامی صفحات مربوطه باید در زمان تحویل فرم به سفارت ارائه شود.

دانشجویان می بایست گواهی تحصیلی از دانشگاه خود تهیه و نسخه ی اصل(به انگلیسی ) آن را به سفارت سوئد تحویل دهند. در صورتی که گواهی به انگلیسی نوشته نشده باشد، اصل گواهی به فارسی و همچنین ترجمه ی آن به انگلیسی را به سفارت تحویل میدهید.

مدارک الزامی برای شخص دعوت کننده در سوئد:

شخص دعوت کننده نیز باید فرم inbjuadan و personbevis را به صورت اصل به شخص دعوت شده در ایران ارسال کند. تاریخ این مدارک باید برای حداکثر ۳ ماه گذشته باشد.

توجه داشته باشید که شخص دعوت کننده نمی تواند مدارک را مستقیماً به سفارت ارسال نماید.

شخص دعوت کننده:

فرم پر شده ی inbjuadan به صورت اصل همراه با امضا. تمامی افرادی که تقاضای ویزا دارند بایستی یک فرم جداگانه داشته باشند، حتی کودکان. سفارت سوئد فرم های ناقص را تحویل نمیگیرد. ارسال مدارک اضافی در برخی موارد الزامیست برای مثال اگر شخص دعوت کننده به بیماری مبتلا است، ارسال مدارک پزشکی وی الزامیست.

ارسال personbevis شخص دعوت کننده با موضوع inbjuadan به صورت اصل همراه با مهر اداره مالیات سوئد و یا Notariud Publicus

ارائه ی کپی کارت شناسایی سوئدی و یا پاسپورت با امضا و درج تاریخ به وسیله ی شخص دعوت کننده

در صورتی که شخص دعوت کننده خواهان پرداخت هزینه ی سفر و اقامت شما در سوئد میباشد، وی باید مدارک زیر را به شما ارسال کند:

* فیش حقوقی

* ریز حساب بانکی

* اظهارنامه ی مالیاتی

* گواهی شغل

* و دیگر مدارک بسته به موقعیت اقتصادی ایشان

اگر شما بجز شخص دعوت کننده، بستگان دیگری در سوئد دارید، ارائه ی personbevis سایر افراد نیز الزامیست، این مدارک نیازی به مهر اداره مالیات ندارد و به راحتی از وب سایت اداره مالیت قابل تهیه می باشد.