بیش از دو هزار فعال صنفی خواستار آزادی محمد حبیبی شدند

سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران – بیش از دو هزار فعال صنفی و مدنی با امضای طوماری در فضای مجازی خواستار آزادی محمد حبیبی (فعال صنفی معلمان) شدند.

در متن این طومار از مقامات خواسته شده با توجه به اینکه فعالیت‌های حبیبی صنفی و در راستای دفاع از حقوق شغلی معلمان بوده، نسبت به آزادی وی اقدام کنند.
محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ توسط نیروهای امنیتی با ضرب و شتم و اعمال خشونت بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد، محمد حبیبی در محل کار خود بازداشت و به منزل شخصی خود منتقل و پس از تفتیش کامل منزلش به مکان نامعلومی منتقل شده است و کماکان از دلایل و اتهامات وارده برای بازداشت این شهروند اطلاعی در دست نیست؛

پیش از این در اسفندماه امسال انجمن‌های صنفی معلمان در بیانیه‌های جداگانه‌ای بازداشت و ضرب و شتم محمد حبیبی را محکوم کرده بودند و خواستار آزادی بی قید و شرط این عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران شده بودند.

در تاریخ ۱۸ اسفندماه سال جاری نیز شش تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج به نام‌های “پیام شکیبا، آرش صادقی، زانیار مرادی، سعید شیرزاد، سعید ماسوری و مجید اسدی” با انتشار نامه‌ای سرگشاده در حمایت از محمد حبیبی با اشاره به مرگ‌های اخیر در زندان‌های کشور نسبت به وضعیت و سرنوشت این زندانی ابراز نگرانی کردند و خواستار آزادی هرچه سریع‌تر وی شدند.

موج اعتراض نسبت به بازداشت محمد حبیبی ادامه دارد. جمعی از فعالان صنفی و مدنی همراه با برخی از معلمان در سراسر کشور با در دست گرفتن پلاکاردهایی حاوی شعارهایی همچون “جای معلم زندان نیست”، “محمد حبیبی را آزاد کنید” و “معلم زندانی آزاد باید گردد” و انتشار آنها در فضای مجازی، خواستار آزادی محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران شدند