انتقال دستکم یک زندانی به سلول انفرادی جهت اعدام/ «پستچی قلابی»

سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران

سازمان حقوق بشر ایران، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷: دستکم یک زندانی به نام سیدایمان حسینی‌مقدم جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده است. وی در پرونده جنجالی «پستچی قبلای» به اتهام تجاوز به اعدام محکوم شده، این زندانی و بستگانش اتهام تجاوز را با انگیزه‌های سیاسی و اقتصادی می‌دانند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یکشنبه ۲ اردیبهشت ماه، دستکم یک زندانی به نام سیدایمان حسینی‌مقدم جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شد.

وی در پرونده جنجالی که رسانه‌ها آن را «پستچی قلابی» نام نهاده بودند به افساد فی الارض و اعدام محکوم شده بود.

آبان ماه سال گذشته رسانه‌های رسمی خبر از قطعی شدن حکم اعدام «سیدایمان حسینی‌مقدم» در ملأ عام دادند. پس از قطعی شدن حکم، این زندانی که دیگر از پیگیری‌ از طریق مجاری حقوقی نا‌امید شده بود بصورت عمومی اتهامات خود را تکذیب کرد.

اسماعیل اشکبوس وکیل این زندانی محکوم به اعدام به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «به ما در این خصوص اطلاعی نداده‌اند. من دارم اکنون به دادگاه می‌روم تا ببینم قضیه چیست.»

گفتنی است، در تجمعی که ۶ آذر ماه ۱۳۹۶ خانواده این زندانی در مقابل کاخ دادگستری برگزار کردند و ویدئوی آن از سوی سازمان حقوق بشر ایران منتشر شد، اسفندیار رحیم مشایی نیز در بین تجمع کنندگان حضور داشت.

یک منبع مطلع در این‌خصوص گفت، تعداد کسانی که برای اعدام به سلول انفرادی منتقل شده‌اند حدود شش نفر است، ولی سازمان حقوق بشر ایران تا لحظه تنظیم این خبر موفق به تایید انتقال سایر زندانیان نشده است.

احکام اعدام معمولا روزهای چهارشنبه در زندان رجایی شهر کرج اجرا می‌شوند.