وزیر دادگستری آمریکا برای توجیه جداسازی خانواده مهاجران به انجیل استناد کرد

سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران –وزیر دادگستری آمریکا برای توجیه جداسازی خانواده مهاجران به انجیل استناد کرد جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا به خاطر اظهاراتش در مورد استناد به انجیل برای دفاع از سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، مورد انتقاد قرار گرفته است.

آقای سشنز در مراسمی در ایالت ایندیانا از سیاست دولت آمریکا برای جدا کردن خانواده‌های مهاجران بدون اسناد هویتی دفاع کرد.

او برای دفاع از این سیاست، آیه‌هایی از عهد جدید را خواند اما منتقدان می‌گویند از این آیه پیشتر برای توجیه برده‌داری استفاده شده است.

در این آیه به نقل از پولس گفته می‌شود: «هر کس باید از قدرت‌های حاکم فرمانبرداری کند؛‏ زیرا بدون اجازه خدا،‏ هیچ قدرتی نمی‌تواند وجود داشته باشد.»

وزیر دادگستری آمریکا گفته است: «سیاست آمریکا در جدایی کوتاه مدت خانواده‌ها، ناعادلانه یا غیر عادی نیست.» سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید هم بدون اظهارنظر مستقیم در باره سخنان آقای سشنز گفته است «اجرای قوانین اقدامی مطابق با کتاب مقدس است.»

اما نانسی پلوسی، رهبر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا به شدت سیاست جدایی خانواده‌ها را مورد انتقاد قرار داده و با «وحشیانه» خواندن آن خواهان توقف این سیاست شده است.

شماری از جمهوریخواهان از این سیاست دولت آقای ترامپ حمایت کرده‌اند اما برخی گفته‌اند در این باره ملاحظاتی دارند.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم گفته است با چنین سیاست‌هایی «راحت نیست.» او گفته است چنین کاری باید مطابق با قوانین مهاجرتی باشد.

آقای رایان گفته است «ما نمی‌خواهیم کودکان از والدینشان جدا شوند.»