جان باختن یک شهروند در بازداشتگاه کلانتری بناب پس از ضرب و شتم ماموران

سحبانیوز _ یک شهروند اهل ملکان پس از بازداشت توسط ماموران انتظامی شهرستان بناب در محل کلانتری این شهر به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و نهایتا جان خود را از دست داد.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک شهروند اهل شهرستان ملکان به نام “حجت اقتصادی” مورخ ۲۰ شهریور ماه توسط ماموران ماموران انتظامی کلانتری شهرستان بناب مورد ضرب و شتم قرار گرفته و جان خود را از دست داد.یک منبع نزدیک به خانواده اقتصادی ضمن تایید این خبر گفت: “این شهروند چندی پیش اقدام به خودزنی کرده و به دنبال آن به بیمارستان امام خمینی شهرستان بناب منتقل شده بود. در بیمارستان به وی داروهای آرام‌بخش تزریق شد که باعث بروز برخی حالات روانی در او شد. حجت که در صدد خروج از بیمارستان بود، با ماموران بیمارستان درگیر شد.

پس از تماس بیمارستان با کلانتری، نیروهای پلیس به این محل مراجعه کردند و حجت را بازداشت کردند، آنها او را به کلانتری شهرستان بناب منتقل کردند و نمیدانیم آنجا چه گذشته است که نهایتا به شدت او را ضرب و شتم کردند و نهایتا بر اثر همین صدمات وارده جان خود را از دست داد”.

ماموران کلانتری با ادعای “ایست قلبی” حجت با خانواده اقتصادی در همان شب تماس گرفتند که برای تحویل گرفتن پیکر او در روز ۲۱ شهریورماه مراجعه کنند.به گفته خانواده پیکر آقای اقتصادی مملو از آثار ضرب و شتم و کبودی بود که ارتباطی به وقایع پیش از بازداشت او نداشته است.مرگ در محیط هایی مانند بازداشتگاهها که باید تحت نظارت مستمر باشد در ایران بسیار مسبوق به سابقه است با اینحال این موارد به ندرت مورد رسیدگی قضایی یا تحقیق مستقل قرار گرفته یا فردی بعنوان مسئول مجازات شده است.