“رضا مهرداد” عضو شورای اسلامی شهر نیشابور به جرم توهین به مقدسات و عزاداران حسینی بازداشت شد

 

 

سحبانیوز ـ “رضا مهرداد” عضو بازداشت شده شورای اسلامی شهر نیشابور ۲۵ شهریور در یک پست اینستاگرامی در واکنش نسبت به ویدیویی از یک مداحی نسبت به محتوای آن نوشت: «اگر این حسین نبود، چطور اینگونه مردم را تحمیق می کردید؟»

 

به گزارش «محبت نیوز»- دادگستری خراسان رضوی روز شنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: در پی انتشار خبر توهین یکی از اعضای شورای شهر نیشابور نسبت که موجی از اعتراضات عمومی را به دنبال داشت، دستور لازم توسط رئیس کل دادگستری استان خطاب به دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی و همچنین دادستان عمومی و انقلاب نیشابور مبنی بر رسیدگی سریع و دقیق به این موضوع صادر شد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بر این اساس و در پاسخ به درخواست هیاتهای عزاداری، علما، روحانیت و اقشار جامعه و در راستای اجرای وظایف شرعی و قانونی پس از صدور دستور قضایی، فرد هتاک مورد تعقیب قرار گرفت و صبح امروز با صدور قرار قانونی بازداشت شد.

همچنین در اطلاعیه دادگستری خراسان رضوی نوشته شده است: پرونده مذکور در مرحله انجام تحقیقات مقدماتی است و اقدامات بعدی پس از سیر مراحل قانونی اطلاع رسانی خواهد شد.

“رضا مهرداد” که مدیر مسئول هفته نامه “خیام نامه” نیز می باشد، ۲۵ شهریور در یک پست اینستاگرامی در واکنش نسبت به ویدیویی از یک مداحی نسبت به محتوای آن نوشته بود: «اگر این حسین نبود، چطور اینگونه مردم را تحمیق می کردید؟»

شورای اسلامی شهر نیشابور ۹ نفر عضو دارد. مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در فاصله ۱۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.