«صبا آذرپیک» روزنامه نگار ایرانی بازداشت شد

 

سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران _ صبا آذرپیک روزنامه‌نگار ایرانی،‌ از سوی دستگاه‌های امنیتی در ایران بازداشت شد.

 

به گزارش صدای امریکا ، گزارش های غیررسمی حاکی از بازداشت خانم آذرپیک به دلیل انتشار نامه‌هایی به مجلس شورای اسلامی با سربرگ وزارت اطلاعات قبل از رای اعتماد محمد شریعمتداری، وزیر فعلی کار و امور اجتماعی ایران است.

این نامه‌ها درباره ارتباط شریعتمداری با پرونده ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو در زمان تصدی او بر وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.

این در حالی است که وزیر کار و امور اجتماعی ایران در توئیتی بازداشت این خبرنگار را تایید کرد اما ادعای آذرپیک مبنی بر ارتباط خود با واردات غیرقانونی خودرو را کذب دانست.

پس از شنیدن خبر بازداشت یکی ازخبرنگاران،پیگیری کردم.متاسفانه صحت داشت.

علیرغم ادعاهای کذبى که ارائه کرده بودو در یک اقدام عجیب،اطلاعات قبلی و عادى کشف شده توسط ما را در سربرگ محرمانه واجا بصورت ناقص انتشار داده بود،به مسئولان گفتم به هیچوجه راضی به بازداشت او و هیچ خبرنگاری نیستم.

در حالی که حساب کاربری توئیتر این خبرنگار پس از بازداشت از دسترس خارج شده است، بسیاری از کاربران از جمله روزنامه نگاران خواهان آزادی او هستند.

یاشار سلطانی، مدیر سایت معماری‌نیوز، که دو سال پیش افشاگری لیست «املاک نجومی» را انجام داده بود، در توئیتی درباره بازداشت آذرپیک نوشت که «خط نفوذ را در دستگاه‌های حساس بجویید نه در میان روزنامه نگاران.»

خط بازداشت #صبا_آذرپیک، شنودهای غیرقانونی شهرداری، حفظ و ارتقا مدیران فاسد صمت و هزاران میلیارد رانت ثبت سفارش غیرقانونی خودرو به یکجا ختم می شود، همان حامیان امثال بابک زنجانی در دولت قبل!#خط_نفوذ را در دستگاههای حساس بجویید نه در میان #روزنامه_نگاران!

یکی از کاربران تصاویری از اسنادی که آذرپیک در رابطه با ارتباط شریعتمداری و واردات غیرقانونی خودرو منتشر کرده است را بازنشر کرد:

دلیل دستگیر #صبا_آذرپیک انتشارنامه معاونت وزارت اطلاعات به مجلس است ،اصالت اسناد رد نشده اما انتشار آن غیرقانونی خوانده شده بودبا وجود این اسناد #شریعتمداری رای اعتماد گرفت.