واکنش ظریف به پومپئو؛ ‘تحریم‌های آمریکا، جنایت علیه بشریت است’

 

سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران _ وزیر خارجه ایران در توییتر به حرف‌هایی که وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی فارسی مطرح کرده بود، واکنش نشان داده است.

 

 

به گزارش بی بی سی فارسی ، مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، در این مصاحبه گفت رهبران ایران هستند که باید برای جلوگیری از سختی‌های تحریم‌ها بر مردم ایران، رفتارشان را عوض کنند.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در این باره در توییتر واکنش نشان داده و نوشته است: “…وزیرخارجه [آمریکا] پومپئو، ایران را بابت تحریم‌های نامشروع ایالات متحده مقصر می‌داند که جلوی دست‌رسی ایرانیان به خدمات مالی

وزیرخارجه جمهوری اسلامی نوشته است: “طبیعتا ما به رغم تلاش‌های ایالات متحده این‌ها [دارو و غذا] را برای مردممان تامین می‌کنیم. ولی ایالات متحده بابت جنایت علیه بشریت در قبال ایران و یمن مسئول است.”

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، در گفت‌وگو با هادی نیلی، خبرنگار بی‌بی‌سی در واشنگتن، هم‌چنین گفته بود که “چالش یمن، تا اندازه زیادی به گردن رهبری ایران است.”

او هم‌چنین در پاسخ به سوال درباره نقش عربستان سعودی در تلفات غیرنظامیان در یمن گفت: “سعودی‌ها میلیون‌ها و میلیون‌ها دلار کمک بشردوستانه کرده‌اند… تا این خطرات و این لطمه‌ها را التیام بدهد.”

جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در واکنش به این بخش حرف‌های همتای آمریکایی‌اش در توییتر نوشته است: “می‌دانید وزیر خارجه پومپئو؟ خود یمنی‌ها بوده‌اند که مسئول قحطی‌ای هستند که با آن مواجه اند. آنها باید به مشتریان قصاب شما – که میلیاردها دلار برای بمباران اتوبوس مدرسه‌ها و “میلیون‌ها دلار برای التیام این خطر” هزینه کرده‌اند – راحت اجازه می‌دادند که آنها را بی‌مقاومت از بین ببرند.” او در انتهای توییتش با برچسب (هشتگ) نوشته است: “شرم نمی‌کنید؟”راه غذا و دارو را می‌گیرد.”

✍️ دیدگاه شما 🙏