هزاران نفر از مردم ایتالیا با برگزاری تظاهرات در شهر رم علیه سیاست‌های ضد مهاجرتی دولت ائتلافی دست به اعتراض زدند

 

سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران _ هزاران نفر از مردم ایتالیا با برگزاری تظاهرات در شهر رم علیه سیاست‌های ضد مهاجرتی دولت ائتلافی دست به اعتراض زدند. سنای ایتالیا اخیرا فرمانی را به تصویب رساند که اخراج مهاجران و آوارگان از این کشور را تسهیل می‌کند.

 

 

به گزارش خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه  ، هزاران نفر در شهر رم، پایتخت ایتالیا علیه سیاست‌های مهاجرتی دولت این کشور تظاهرات کردند. در این تظاهرات که روز شنبه  ۱۹ آبان (دهم نوامبر) برگزار شد، معترضان پلاکاردهایی را با شعارهایی از قبیل «جان سیاه‌پوستان ارزش دارد» و «خوشامدگویی به همه» در دست داشتند.

به گفته برگزارکنندگان، مردم از بیش از ۵۰ شهر ایتالیا برای شرکت در این تظاهرات به رم آمده بودند تا نسبت به تشدید قوانین اعطای پناهجویی اعتراض کنند.

مجلس سنای ایتالیا اخیرا فرمانی را به تصویب رساند که به موجب آن اخراج مهاجران از این کشور سهل‌تر شده و اعطای پناهجویی به دلایل انسان‌دوستانه عملا از میان رفته است. دولت ایتالیا همچنین در نظر دارد در نحوه توزیع و اسکان پناهجویان تغییراتی اعمال کند. طبق این فرمان بخش زیادی از پناهجویان در آینده در پناهگاه‌ها و مراکز بزرگ اسکان داده می‌شوند.